3 maja - po raz pierwszy od 42 lat mieszkańcy Siedlec oficjalnie obeszli rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczysta msza świeta odprawiona na stadionie miejskim zgromadziła 35 tysięcy ludzi. W uroczystości uczestniczyły delegacje KZ zakładów pracy, przedstawiciele RI, władze SD. Kazanie wygłosił ks biskup Wacław Skomorucha, który mówił o znaczeniu Konstytucji dla odnowy moralnej narodu. Po zakończeniu mszy prelekcję o znaczeniu aktu uchwalenia Konstytucji wygłosił działacz opozycyjny Andrzej Czuma. W czasie prelekcji nad tłumem wzniosły się transparenty KPN i RMP. Oprawę artystyczną uroczystości stanowiły recytacje klasyków poezji polskiej w wykonaniu artystki scen polskich Hanny Skarżanki. Po zakończeniu uroczystości na stadionie tłum wraz z pocztami sztandarowymi przeszedł główną ulicą miasta pod pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie złożono kwiaty.

maj- ukazuje się kolejne pismo Oddziału: „Serwis Bieżący” - NSZZ „Solidarność" Reg. Mazowsze Oddział w Siedlcach.

maj – na WSR-P powstaje kolejna niezależna organizacja – koło Polskiego Związku Akademickiego. PZA opierał swoje ideały na nauce głoszonej przez Kościół Katolicki. Prezesem został J. Daniliszyn.
7 maja - w Siedlcach MO i SB przeprowadziły rewizje w mieszkaniach osób związanych z RMP: Piotra Czapskiego, Bogdana Olszewskiego, Cezarego Kaźmierczaka i Witolda Bobryka. Skonfiskowano wydawnictwa niezależne, w tym znaczną część nakładu przygotowywanego do druku pierwszego numeru pisma „ABC”.
9 maja - na I Krajowym Zjeździe Delegatów Zakładowych i Uczelnianych Komitetu Obrony Więzionych za Przekonania wystosowano depeszę do Amnesty International w Londynie prosząc o interwencję u władz PRL w sprawie uwięzionego Zygmunta Goławskiego, który od 6 miesięcy prowadzi głodówkę protestacyjną.
12 maja - z więzienia został zwolniony Zygmunt Goławski.
14 maja - zawiązał się Komitet Założycielski Klubu Inteligencji Katolickiej. Wybrano tymczasowy zarząd, w skład którego weszli Jego Ekscelencja Biskup Siedlecki ks. Jan Mazur, Stanisław Dąbrowski, Krzysztof Goławski, Aleksander Mackiewicz, Jan Mizikowski, Henryk Wiśniowolski.
18 maja - NSZZ „Solidarność” Oddział Siedlce otrzymał List Jego Ekscelencji ks. bpa Jana Mazura w sprawie podjęcia przez Związek zdecydowanej walki z plagą pijaństwa.
20 maja - studenci siedleccy odwołali obchody Jackonaliów w związku z tragicznym wydarzeniem na placu św. Piotra w Watykanie, łącząc się duchowo z cierpieniem Jana Pawła II.
20 maja - Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” SPBP wystosowała pismo do Prezydenta Miasta o zmianę nazwy ulicy tj. ul. Obrońców Stalingradu.
23 maja - w 116 rocznicę stracenia na rynku sokołowskim bohaterów powstania styczniowego – księdza Stanisława Brzózki i jego adiutanta Franciszka Wilczyńskiego odbyła się patriotyczna manifestacja zorganizowana przez Oddział NSZZ „Solidarność” w Sokołowie Podlaskim. W uroczystości wzięło udział ok. 30 tysięcy ludzi z całego województwa. Mszę św. celebrował i homilię wygłosił ks. bp Wacław Skomorucha. Następnie rolnicy wręczyli ks. Biskupowi, przewodniczącemu OKZ NSZZ RI Janowi Kułajowi i przewodniczącemu „S” sokołowskiej Mieczysławowi Łabie bochenki chleba - symbole pracy i wyżywienia narodu. Mecenas Jan Mizikowski zapoznał zebranych z postacią ks. Brzóski, referując Jego życie i działalność w służbie Ojczyzny, jej wolności i niepodległości. Halina Mikołajska, artystka scen polskich mówiła wiersze Czesława Miłosza i deklamowała fragmenty poematu Karola Wojtyły pt. „Ojczyzna”. Wystąpił również Jan Kułaj, który omówił aktualne zadania związku RI „S”. Uczestnicy przemaszerowali pod pomnik ks. Brzóski (miejsce stracenia) i złożyli wieńce i kwiaty.
koniec maja - w Węgrowie w Cechu Rzemiosł Różnych odbyło się zebranie założycielskie NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” z rejonu węgrowskiego, którego radcą prawnym był mecenas Jan Mizikowski. Był on również bardzo aktywny przy zakładaniu NSZZ RI w Węgrowie. Przewodniczącym Zarządu został Marek Królak , zastępcą Irena Marchela, sekretarzem Cecylia Jaszczur, członkami Andrzej Rychlik, T. Rajmuza. Miejskie koło NSZZ RI „Solidarność” w Węgrowie liczyło 54, a w powiecie węgrowskim ponad 350 członków. Związek nie posiadał swojej odrębnej siedziby, korzystał z pomieszczeń i sprzętu Oddziału NSZZ „Solidarność” Węgrów. W gminach powstały koła NSZZ RI „S”. W Liwie przewodniczącym został Kazimierz Korzeniewski, w Grębkowie Marek Boruc, w Jadowie Wiktor Stasiak, w Miedznie Ratyński, w Korytnicy Krzysztof Szymański, w Łochowie Irena Żyłan.
25 maja - W Warszawie odbył się „ Marsz Wolności” pod hasłem „Wolność dla więźniów politycznych” na którym z Siedlec byli m.in. rodzina Goławskich , Stanisław Karpik, Krzysztof Golbiak..
25 maja - w Opolu Starym k. Siedlec w nocy został bestialsko pobity w swoim mieszkaniu Stanisław Karpik. Pobicie miało miejsce po powrocie z Warszawy, gdzie brał udział w marszu na rzecz uwolnienia więźniów politycznych.
26 maja - w Zakładowym Domu Kultury „Karo” odbyło sie zebranie przedwyborcze do władz Oddziału i Regionu.
28 maja - zmarł JE Prymas Polski Kardynał Stefan Wyszyński. Prezydium Oddziału NSZZ „Solidarność” w Siedlcach wystąpiło o wstrzymanie sprzedaży wyszynku alkoholu w województwie siedleckim oraz odwołanie wszystkich imprez rozrywkowych.