lipiec - za próbę założenia Związku Zawodowego Funkcjonariuszy MO w pierwszej dekadzie lipca zostali zwolnieni w województwie siedleckim: por. Roman Foltyn, por. Zbigniew Pabian, chor. Czerwiński Bogdan, st. sierż. Adam Przybysz, plut. Marek Sternik.
6 lipca - Kolegium do spraw wykroczeń przy UW w Siedlcach utrzymało w mocy i skazało na grzywnę w wysokości 1000 złotych Stanisława Karpika za wywieszenie plakatu na dworcu PKP. Plakat nawoływał do uwolnienia więźniów politycznych.
21 lipca - Podlaski Komitet Obrony Więzionych za Przekonania wydaje Apel do prawników polskich. Autorem tekstu był mec. Jan Mizikowski.
Ten sam Komitet wydaje Protest przeciwko nadużywaniu wymiaru sprawiedliwości do walki politycznej. Został wysłany do wiadomości Sejmu PRL, Rady Państwa PRL

23 lipca - zawarto porozumienie pomiędzy NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze a Wojewodą Siedleckim i Prezydentem Miasta Siedlce w sprawie zagospodarowania lokali. Porozumienie w imieniu „S” podpisał Maciej Kublikowski.

31 lipca – Zygmunt, Krzysztof, Zygmunt jr., Andrzej Goławscy oraz Ryszard Piekart biorą udział w głośnej akcji postawienia pierwszego w Polsce pomnika ofiar Katynia na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.