5 listopada - w Siedlcach członkowie NSZZ Rolników Indywidualnych rozpoczęli okupację budynku, w którym siedziby miały organizacje młodzieżowe (ZSMP, ZHP, ZMW, LZS). Początkowo akcja ta miała charakter lokalny, a po sześciu dniach prezydium Ogólnokrajowego Komitetu Założycielskiego NSZZ RI „S” przekształciło ją w akcję ogólnopolską zawiązując Ogólnopolski Komitet Protestacyjny NSZZ RI „Solidarność” na czele z Edmundem Drygielem. Protestujący rolnicy domagali się m.in. zagwarantowania w Konstytucji PRL nienaruszalności własności chłopskiej, zwłaszcza ziemi i prawa do jej dziedziczenia, polepszenia zaopatrzenia w sprzęt rolniczy, artykuły spożywcze. [zob. Krystyna Jastrzębska: Akta Ogólnopolskiego Komitetu Założycielskiego NSZZ RI „S”. W: Prace Archiwalno-Konserwatorskie. Z. 15. Siedlce, 2006.
początek listopada - rozpoczął się strajk RI gminy Łochów (woj. siedleckie). Postulaty tego strajku dotyczyły spraw lokalnych, a także problemów zaopatrzeniowych wsi, które w praktyce odnosiły się do terenu całego kraju. Oba strajki – łochowski i siedlecki, wspólnie skoordynowały swoją działalność.
10 listopada - w Warszawie w „Domu Chłopa” odbyło się posiedzenie Prezydium Ogólnopolskiego Komitetu Założycielskiego NSZZ „Solidarność” RI, na którym delegacja Komitetu Akcji Protestacyjnej w Siedlcach pod przewodnictwem Edmunda Drygiela, przedstawiła postulaty oraz przebieg i tło siedleckiej akcji protestacyjnej. Prezydium OKZ uznało postulaty KAP w Siedlcach oraz KAP w Łochowie za słuszne i wyrażające wolę całego kraju. Został powołany Ogólnopolski Komitet Protestacyjny (OKP) w Siedlcach. Prezydium OKZ wezwało wszystkie Zarządy Wojewódzkie „Solidarności” RI do popierania akcji siedleckiej poprzez upowszechnianie postulatów i wysyłanie swych przedstawicieli do OKP w Siedlcach.
11 listopada - w Garwolinie odsłonięto po raz drugi (schowany przed komunistami leżał przysypany w ziemi) Kamień upamiętniający pobyt Marszałka Piłsudskiego w tym mieście. Na odnalezionym Kamieniu, niestety, nie było pamiątkowej tablicy. Dzięki zachowanej dokumentacji tablicę odtworzono. W ramach solidarnościowej pomocy odlew zrobiła grupa z FUD w Mińsku Mazowieckim. Odsłonięcia tablicy dokonał żołnierz POW Piotr Mikulski z Unina. Kamień ten stanowił potem ważne miejsce manifestacji garwolińskiej „S”.
11 listopada - siedlecka solidarność zaprosiła wszystkich mieszkańców Siedlec na Mszę św. w intencji Ojczyzny.
14 listopada - delegacja Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego, w składzie Edmund Drygiel i rzecznik prasowy Wiktor Stasiak, udała się do Warszawy, celem odbycia rozmowy z Andrzejem Kacałą ówczesnym wiceministrem rolnictwa i gospodarki żywnościowej. Ustalono, że oprócz sześciu grup roboczych do rozmów między rządem a Krajową Komisją „Solidarność”, utworzona zostanie siódma grupa z udziałem przedstawicieli OKZ NSZZ RI „Solidarność” i rządu, która zajmie się problematyką rolnictwa. Przedstawiciele OKP dołączyli do listy dotychczasowych 27 postulatów dodatkowy – żądanie przeprowadzenia kontroli działalności administracji województwa siedleckiego z ostatnich trzech lat. Delegacja rolników wyraziła pogląd, że rozmowy na temat wszystkich postulatów powinny odbyć się w Siedlcach na miejscu akcji protestacyjnej.
15 listopada - w Siedlcach o godz. 12.20 odbył się na stadionie “Pogoń” wiec popierający Ogólnopolski Strajk Rolników. Przybyło ok. 2000 ludzi. Wiec otworzył rzecznik prasowy OAP Wiktor Stasiak, następnie głos zabrał Zbigniew Adamczuk i Gabriel Janowski. Wystąpił również artysta Jan Tadeusz Stanisławski.

noc z 16 na 17 listopada - odbyły się w Siedlcach rozmowy między upoważnionymi przedstawicielami OKP w Siedlcach i Komisji NSZZ „Solidarność” RI ds. Realizacji Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich.
17 listopada - na Walnym Zebraniu Delegatów Oddziału NSZZ „S” w Siedlcach przyjęto nową strukturę władz Oddziału. W tajnym głosowaniu wybrano 23 osobowy Zarząd Oddziału, który przejął uprawnienia Zebrania Delegatów. W skład Zarządu wchodzi 7 osobowe Prezydium, które kieruje pracą Oddziału NSZZ „S” realizując Uchwały WZD oraz Zarządu.
18 listopada - w środowisku studenckim trwał spór o profesora Hebdę, który został wybrany na rektora Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Radomiu.

Do protestu radomskich studentów zaczęły przyłączać się kolejne ośrodki akademickie. W Siedlcach w WSR-P miał odbyć się tylko wiec solidarnościowy zorganizowany przez NZS. Wiec wyznaczono na godzinę 10 w auli przy ul. Prusa. Tam studenci podjęli decyzję o strajku okupacyjnym. W pierwszych dniach liczba strajkujących stale rosła: od ok. 150 w pierwszym dniu do ok. 300 w szczytowym okresie. Władze uczelni powiedziały, że uznają strajk pod warunkiem, iż poprze go ponad połowa studentów. Rozpoczęto akcję zbierania podpisów po akademikach. Z zebraniem potrzebnej ilości podpisów nie było większego problemu. Zbliżały się święta i niewiele osób miało ochotę wracać na zajęcia. Po zalegalizowaniu strajku studenci mogli otrzymywać posiłki ze stołówki przy akademiku na ul. Bema. Z propozycją wsparcia wystąpiły też Komisje Zakładowe „Solidarności". Studenci jeździli do „Mostostalu" po koce i materace. Wspierała studentów również uczelniana „Solidarność". Z pomocą przyszły też siostry z klasztoru przy ul. Rawicza zaopatrując strajkujących w herbatę, bułeczki i inne środki żywnościowe. Dzięki Andrzejowi Szczygielskiemu (współzałożycielowi NZS-u i uczestnikowi strajku), zachowały się zdjęcia ze strajku studentów i rolników.

Wspomnienie strajku oprac. M. Andrzejewski
19 listopada - wychodzi pierwszy numer pisma „Nierzeczywistość” - strajkowy biuletyn informacyjny WSRP w Siedlcach.

koniec listopada - w Mińsku Mazowieckim rzecznikiem prasowym Oddziału zostaje dr Zbigniew Szubiński (ZOZ), funkcję sekretarza pełni Jadwiga Frelak (Mroczek), skarbnikiem i szefem biura Oddziału zostaje Jan Jerzak – przewodniczący Komisji Zakładowej POM.
23 listopada - w Siedlcach władze wojewódzkie podpisały porozumienie z „S” w którym zobowiązywały się do poprawy zaopatrzenia, pełnego pokrycia kartek na mieso, środki higieny osobistej.
24 listopada – w Siedlcach na swoim pierwszym posiedzeniu po WZD z 17 listopada Zarząd Oddziału NSZZ „Solidarność” w Siedlcach ukonstytuował się :
przewodniczący Oddziału Krzysztof Tchórzewski,
v-ce przewodniczący Maciej Kublikowski,
v-ce przewodniczący Marek Biały,
sekretarz Sławomir Musiej, członkowie prezydium: Andrzej Litwiniak, Tadeusz Ochtyra, Wiesław Ozga. Członkowie Zarządu: Norbert Chorąży, Janusz Ptaszyński, Stanisław Michaluk, Jan Mikiciuk, Zygmunt Nowowiejski, Lucjan Kornacki, Janusz Olewiński, Zbigniew Zdanowski, Tadeusz Radomyski, Wiesław Lech, Elżbieta Trebnio, Ryszard Wiśniewski, Mieczysław Drygiel, Maria Wrona, Wiesław Zajączkowski. (Teres Łaziuk zmieniła miejsce pracy) W tym składzie siedlecki Oddział „Solidarności” działał do wprowadzenia stanu wojennego.
Komisja Interwencyjna przewodniczący Wiesław Ozga, członkowie z ramienia Zarządu W. Lech, N. Chorąży
Komisja Infrastruktury Społecznej – przewodniczący Andrzej Litwiniak, Członkowie z ramienia Zarządu S. Michaluk, Z. Zdanowski, Z. Nowowiejski, M. Wrona.
Komisja do spraw pracowniczych przewodniczący Tadeusz Ochtyra członkowie z ramienia Zarządu L. Kornacki, J. Mikiciuk, R. Wiśniewski
Komisja Praworządności - przewodniczący Wiesław Zajączkowski członkowie z ramienia Zarządu T. Radomyski.
Odpowiedzialny za informację v-ce przewodniczący Oddziału Maciej Kublikowski, z ramienia Oddziału Janusz Olewiński.

25 listopada – odbywają się uroczystości związane z Dniem Kolejarza. Na uroczystej mszy św. Biskup Jan Mazur dokonuje poświęcenia sztandaru kolejarskiej „S”, a następnie tablicy upamiętniającej pomordowanych kolejarzy w czasie II wojny światowej.



27 listopada - w Siedlcach w siedzibie strajku RI (okupowanym budynku organizacji młodzieżowych) rozpoczęły się rozmowy pomiędzy OKP w Siedlcach a Międzyresortową Komisją Rządową. Stronie rządowej przewodził wiceminister rolnictwa i gospodarki żywnościowej Andrzej Kacała i wicewojewoda siedlecki Marek Zelent. Stronę rolników reprezentowali: przewodniczący OKP Edmund Drygiel, wiceprzewodniczący OKP Wiktor Stasiak, przewodniczący OKZ Jan Kułaj, wiceprzewodniczący OKZ Gabriel Janowski, przewodniczący Komisji Rzeszowskiej Józef Ślisz, doradcy Stanisław Dąbrowski i Banaszkiewicz. Ze strony NSZZ „Solidarność Region „Mazowsze” Oddział Siedlce w rozmowach uczestniczyli: przewodniczący Oddziału Krzysztof Tchórzewski oraz wiceprzewodniczący Maciej Kublikowski. Na pierwszym spotkaniu uzgodniono, że podstawą dalszych rozmów będzie ocena realizacji Porozumień Rzeszowsko – Ustrzycko – Bydgoskich, która musi być dokonana pod kątem aktualnej sytuacji w kraju i potrzeb rolnictwa z uwzględnieniem postulatów wysuniętych przez rolników w trakcie trwania akcji protestacyjnej.
28-29 listopada - w Łochowie zostaje zawieszony strajk RI “S”, ale zostaje pogotowie strajkowe.
koniec listopada - w Siedlcach SB rozlepiała i kolportowała krzyżówkę mającą na celu zdyskredytowanie działaczy opozycyjnych.
